Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jaki wyższy czynsz???! Po co takie podpowiedzi ludziom, którzy i tak mają innych za nic i zmieniają w trakcie zasady gry i prawo. Czynsz jest i tak wyższy, niż ten który miał być! Poza tym przy opcji z dościem do własności był niższy, więc tu i tak jest zysk. Tu należy wymagać tego co było zapewnione, czyli opłata nawwt niższa, a nie wyższa a przynajmniej taka jaka jest obecnie i oczywiście przedstawienia warunków opcji wykupu od razu wraz z podpisaniem umów najmu długoterminnowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Była mowa o wykopie ale niestety nie mamy tego na piśmie. Co nie zmienia faktu że mogli poinformować ludzi przed oglądaniem mieszkam. Ps na ile lat ten wynajem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak pomnozymy te 13,75 m2 + 2,5 za m2 do spółdzielni to za ta stancje po 26 latach zaplace 200 tys zl + 30-40 tys aby wykończyć mieszkanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmienila sie ustawa ze maja byc doplaty do czynszu a wykup ma zniknac no i ze te mieszkania nie maja byc w obrocie(czyli wykup itp)Tylko szkoda ze nas nie poinformowali.Liczy sie tylko ich zysk moim zdaniem.Tylko ze ten program mial byc pomoca dla rodzin ktorych nie stac na zakup wlasnego m a wyszlo ze to jest niezly biznes.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawa ustawą - prawo nie ma racji działać wstecz tylko w tym kraju jak zwykle działa, ustawa zdołatami ma wejść zycie od 2019 roku, pewnie na to czekaą by wycofać dojście do właśności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkania nie beda na wykup bo to im sie zwyczajnie nie oplaca.Widze ze wiele osob jest teraz w kropce.Wykonczyc i wynajac na 26 lat to jak zakupic wlasne m...Biednemu zawsze wiatr w oczy i go oskubia do ostatnigo grosza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może trzeba telewizję tym zainteresować?! Nikt nic nie wie w tym ZGL-u lub ściemniają ludzioim. Dodzwonić się to graniczy z cudem, normalnie cyrk i wielkie oszustwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biała jest małym miastem ludzie są mało odważni by takie sprawy nagłaśniać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niestety w ustawie z 2017 roku jest opcja z wykupem i bez więc są kryci. Moja rada żebyście pisali gdzie się da tylko nie do TVP bo wiadomo. Ja napisałem do Faktu, Uwagi , Interwencji itd. Ciekawe czy ZGL zabierze głos sam wysłałem im 2dni temu linka i powiedziałem żeby poczytali co ludzie sądza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i godzina prawie 14 a ZGL udaje że nic nie wie nie kwapi się aby wyjaśnić oficjalnie wyjaśnić co i jak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spłuczka pokarz tą analizę że większość chciało stan deweloperski! do mnie nikt nie pisal i nie dzwonił. Super program Stancja+wykącz samMinus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahahahha nie odbierają telefonów jak ktoś dzwoni dzwonisz drugi raz i słuchawka odłożona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i wyszlo nie dla psa kielbasa,wara od wlasnosci bo to banku!Nic nie macie do gadania i nic do wybierania,jak nie pasuje nie bierz.Nie spodziewalem sie tego po tym programie ja wymiekam i rezygnuje,dwa dni mnie pieklo w klatce piersiowej mi wystarczy szkoda zdrowia i nerwow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tez rezygnuje niech sobie sami tam mieszkają. Przykre jest to że człowiek cieszyl się szczególnie podczas oglądania mieszkania a teraz dowiaduje się że to nie będzie moje... Myślałem że to bedzie kiedyś moje własne M a to jak piszą inni zwykłą stancje+ gdzie muszę sam sobie wykończyć za kilkanaście tys.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze czynsz liczyć sumując powierzchnię mieszkania, piwnicy i miejsca postojowego (info z ZGL). Po drugie zapomniałes o opłatach abonamentowych i dystrybucyjnych za odprowadzanie ścieków, doprowadzenie zimnej wody + opłatę eksploatacyjną, techniczną. Wszystkie opłaty mają charakter stały, liczony od wielkości mieszkania. Z rachunkami myślę że spokojnie wyjdzie za średnie mieszkanie w granicach 1300-1500 zł ze względu na wysoki rachunek za prąd (kuchenki musza być elektryczne, zakaz używania butli gazowych). A gdzie to dojście do własności? Ma być, bo ponoć jest dla Białej gwarancja z BGKN. Ale kiedy i na jakich warunkach - któż to wie... Więc na tę chwilę wykończ sobie sam, płać jak za stancję, i nie daj bosze dostań w spadku mieszkanie, bo mają Cię prawo wyrzucić z tego z plusem, jak posiadasz prawo własności do innego lokalu w mieście lub w okolicach. A to tylko góra absurdów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile ta piwnica i parking mają m2? Niech będzie 60-70 zł swoją drogą co jak ktoś nie ma auta ma też bulić za miejsce parkingowe?. z tymi wysokimi opłatami za prąd, bo płyta indykcyjna będzie to poleciałeś mam i płacę normalne rachunki (200 zł za 2 miesiące) więc z opłatami 1300 w średnim mieszkaniu to max. Coś słyszałem o gwarancji i że wtedy będzie aneks do umowy, ale ciekawe wtedy oplata za stancje będzie wliczana do opcji wykupu? Powinno też być uwzględnione przynajmniej 50% kosztów wykończenia wnętrza. Ogólnie byłoby dobrze z opcja taka, że wpłacam na wykup 30-40 tys. i mogę wcześniej wykupić. Założę się, że większość ludzi wpłaciłaby taką kasę bank miałby kolejne fundusze. Obawiam się, że te niejasności skaczą się na tym, że mieszkańcy będą czekać z wykończeniem albo zrobią to po taniości a szkoda tych mieszkań no i lokalizacja jest jedną z lepszych w Białej. Spadek możesz odrzucić poza tym chyba każdy wie, czy może dostanie w spadku mieszkanie to po co mu program plus?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Coś słyszałem o gwarancji i że wtedy będzie aneks do umowy"Tez mam takie info tylko czemu od razu tego nie dadza?Nikt nie ma z nas gwarancjii jakie to beda warunki?Uwazam ze gdyby przedstawione zostaly odrazu ludzie bywiedzieli na czym stoja,ladnie mieszkania wykonczyli i dbali o nie itp.A tak wszyscy sa w kropce,a na slowo uwierzyc ohoho....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znajomy był w ZGL-u osobiście i pytał te Panie na górze usłyszał, że bank teraz wstrzymuje się z opcja wykupu, ponieważ trwają prace nad nową ustawą i coś tam wspomniany bank ustala. Jak pisałem opcja wykupu niby jest zagwarantowana dla Białej, ale ZGL dokładnie nie wie jak będzie to wyglądało jedynie wiadomo, że ma być wtedy aneks do umowy. Ja mieszkanie wezmę, ale wstrzymam się w wykończeniem jak będzie opcja wykupu wykończę jak dla siebie jak tylko stancja+ zrobię, aby było ładnie i schludnie zarazem w miarę tanio.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak, będę czekać 20 lat na mieszkanie, które dostanę w spadku... przekalkuluj sobie koszty, to ci wyjdzie ładna sumka opłat stałych. ja liczyłam i wyszło mi grubo ponad 1 tys. zł bez rachunków licznikowych. obecnie za prąd płacę sporo ponad 300 zł/2 mc z gazem z kuchenki, ale i boilerem - serio te 200 zł? a tam dojdzie mi jeszcze za zimną i ciepłą wodę wg wskazań licznika (obecnie wodę zimną mam w czynszu, który zamyka się w niespełna 400 zł/mc z funduszem remontowym, dystrybucją, sciekami, śmieciowym itp.) i co mi z tej gwarancji od bgkn, jak nie wiem, ile mi policzą ostatecznie za to mieszkanie? może każą dokładać 500 zł, a może 1 tys. zł, a może 100 zł, a resztę wezmą z kwoty najmu. ale jak ja moge już teraz podejmować temat, jak nie wiem, na czym stoję? co do zwrotów kosztów za wykończenie wg zgl-u każdy może negocjowć takie porozumienie. sam. indywidualnie. czyli w rzeczywistości na tę chwilę nie ma zabezpieczeŃ dla twojej inwestycji w mieszkanie. ta ustawa ***prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/wdu20010710733/u/d20010733lj.pdf (punkt o najmie instytucjonalnym) reguluje kwestie związane z pozbyciem się lokatora z mieszkania. wystarczy, że wynajmujący stwierdzi, że potrzebuje twojego mieszkania, i już ma uprawnienia, aby wypowiedzieć umowę... dla mnie za dużo niepewnych w tej zabawie i za duże ryzyko. jeszcze się z tym prześpię, ale serio - chyba kredyt w banku za większe mieszkanie wyjdzie taniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo duzo niewiadomych jak na decyzje o wlasnym m,ogromne ryzyko zadnych praw i zabezpieczen,tylko ryzykanci lub osoby bez wyjscia na to pojda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...